ОПШТИНА СЕЧАЊ ПОДРЖАЛА КАМПАЊУ „ЕВРОПСКА НЕДЕЉА МОБИЛНОСТИ“

Радници и функционери локалне самоуправе подржали су, у сарадњи са Туристчком организацијом општине Сечањ, кампању „Европска недеља мобилности“ чији је оснивач и покровитељ Европска комисија. Ова манифестација има за циљ подстцање немоторизованих видова превоза у градовима и промоцију здравих начина кретања који не штете животној средини, па је овогодишња тема кампање „Боља повезаност” праћена слоганом „Крећимо се квалитетније!“ кроз промоцију активних видова кретања, и боље повезаности насеља на територији општине.

„Данас смо, личним примером, подржали акцију „Дан без аутомобила у градовима и општинама” тако што смо, заједно са нашим сарадницима и запосленима у локалној администрацији, на посао дошли без аутомобила, пешице или бициклом. Ову активност општина Сечањ и „Стална конференција градова и општина“ организује већ пет година за редом, са све већим одзивом локалног руководства.“ – изјавио је Небојша Мељанац, председник општине Сечањ.