ЈАВНИ КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ СРЕДСТАВА ЦРКВАМА И ВЕРСКИМ ЗАЈЕДНИЦАМА ЗА РЕАЛИЗОВАЊЕ ПРОГРАМА ЗА 2024. ГОДИНУ

ЈАВНИ КОНКУРС

ЗА ДОДЕЛУ СРЕДСТАВА ЦРКВАМА И ВЕРСКИМ ЗАЈЕДНИЦАМА

ЗА РЕАЛИЗОВАЊЕ ПРОГРАМА ЗА 2024. ГОДИНУ

1. Предмет овог конкурса је додела средстава црквама и верским заједницама за реализовање програма у циљу унапређења верских слобода, остваривања општег добра и заједничког интереса, у износу од 3.530.000,00 динара.

2. Право на доделу средстава имају цркве и верске заједнице за реализацију програма из области градитељства, образовања, културе и науке, црквених манифестација-верских празника и свечаности.

3.   Основни услови за доделу средства су:

• да подносилац програма има статус правног лица,
  • да је седиште подносиоца програма на територији општине Сечањ,
  • да је подносилац програма основан у складу са прописима којим је уређено његово деловање,
  • да се програм од јавног интереса реализује на територији општине Сечањ.

4.   Критеријуми за доделу средстава су:

• карактер и значај програма,
  • капацитет за реализацију програма,
  • досадашња искуства у реализацији програма,
  • број корисника према којима је усмерен програм.

5.   Конкурсну документацију цркве и верске заједнице могу преузети на писарници Општинске управе општине Сечањ или на сајту општине Сечањ, www.secanj.ls.gov.rs

6.   Конкурс је отворен до утрошка планираних средстава, а најкасније до  22.03.2024.године.

7.   Пријаву на конкурс, у затвореној коверти, доставити на адресу:

ОПШТИНА СЕЧАЊ-ОДЕЉЕЊЕ ЗА ДРУШТВЕНЕ ДЕЛАТНОСТИ
-Конкурс за доделу средстава црквама и верским заједницама за реализовање програма у 2024.години
Вожда Карађорђа 57
23240 Сечањ