КУЋЕ У БОЈАМА НАЦИЈА – МУЛТИЕТНИЧКИ ЕТНО ПРОЈЕКАТ СЕЛА

Општина Сечањ и Национални савет руске националне мањине одржали су се у Привредној комори Војводине у Новом Саду, промоцију идејног пројекта Мултиетничког етно села са планом изградње у Јаши Томићу.

Национални савет руске националне мањине покренуо је пројекат изградње Мултиетничког етно села на начин да свака репрезентативна национална мањина поседује у истој својој кући у етно стилу, а све укупно чини туристички смештајни и угоститељски комплекс.

Мултиетничко етно село по идејној скици пројекта, простире се на површини од 4 хектара и 70 ари земљишта. Поред уређеног трга са главном кућом-гостионицом, простиру се етно куће националних мањина које живе у Јаши Томићу. Са друге стране главног трга и главне куће-дуж целог насеља на 1,5 хектара земљишта је вештачко језеро-рибњак. Рибњак служи искључиво за ловни туризам.

Промоција је одржана уз финансијску подршку општине Сечањ.