ОДБОРНИЦИ СО СЕЧАЊ УСВОЈИЛИ РЕБАЛАНС БУЏЕТА

На трећој седници Скупштине општине Сечањ на дневном реду нашло се 28 тачака, међу којима и други ребаланс буџета.
Одборници су између осталог већином гласова усвојили и други ребаланс буџета општине Сечањ, као и завршни рачун буџета општине Сечањ за 2021. годину.

Разматрани су и усвојени планови рада, извештаји о раду и усвојен је и План развоја општине Сечањ за период од 2022. до 2030. године.
Након краће расправе донета је и Одлука о измени Одлуке о примању лица која бира, именује, односно поставља Скупштина општине Сечањ и одборника у Скупштини општине, којом се дневнице смањују за 50 одсто вредности.
Одборници су и донели Решења о именовању Школских одбора, школа са територије општине Сечањ, као и Решења о именовању општинских Комисија.
На крају скупштине, присутним одборницима, обратио се и председник општине Сечањ Небојша Мељанац.
„Општина Сечањ жели да иде напред, али да би то урадили прво морамо сачувати оно што имамо. У овом тренутку приоритет нам је рекострукција крова на Дому културе у Јаши Томић,“ истакао је Мељанац.
Седници је присуствовало 22 од 23 одборника.